On-line katalog

Vstup do on-line katalogu


Jak vstoupit do svého čtenářského konta?

V on-line katalogu můžete nejen vyhledávat, jaké knihy máme k dispozici v obecní knihovně, ale také si prodloužit lhůtu vypůjčení knih. Po kliknutí na odkaz Čtenáři - výpůjčky vyplníte do uživatelského jména Vaše číslo průkazu (pod čárovým kódem, bez poslední číslice), PIN bude při prvním přihlášení Váš rok narození.

Když se přihlásíte do svého čtenářského konta, ihned vidíte, které knihy máte v současné době vypůjčeny a do jakého termínu je potřeba je vrátit. Je tady také možnost si zeleným tlačítkem se šipkou výpůjční lhůtu prodloužit o další měsíc.

V katalogu je možné si knihy také rezervovat. Pro rezervaci je potřeba mít na přihlášce uvedený Váš e-mail. Pokud nemáte, stačí jen zároveň s rezervací oznámit Váš e-mail v knihovně (stačí poslat zprávu na knihovna.desna(@)volny.cz). Bez tohoto není možné zjistit, z jaké e-mailové adresy jste nám žádost o rezervaci zaslali, a tudíž není možné Vám dát vědět, že je kniha připravena k vyzvednutí. K těmto žádostem bez uvedeného e-mailu nebude přihlíženo.

Jakmile budou Vámi požadované knihy k dispozici, bude Vám zaslána zpráva. Rezervované knihy budou blokovány jeden týden od zaslání upozornění.

Rezervace se ve Vašem kontu projeví až po jejím přijetí knihovnicí.


Vytvořte si webové stránky zdarma!